Ķurbes evaņģēliski luteriskā draudze

Ķurbes evaņģēliski luteriskā draudze

 


Ziemassvētku pasākums Tiņģeres pilī. Intervijas.


Jau septembrī, plānojot svētdienas skolas darbu un domājot par gaidāmajiem Kristus dzimšanas svētkiem, abām ar Baibu radās ideja, ka draudze Īves pagasta iedzīvotājiem varētu dāvināt Ziemassvētku izrādi. Turklāt ne tikai draudze, bet arī pagasta ļaudis varētu iesaistīties. Šī ideja iepatikās draudzes priekšniecei Ilonai un arī Vitai - kultūras dzīves dvēselītei pagastā. Ilona uzņēmās izrādes režisora lomu, Vita uzrunāja vietējos dziedošos māksliniekus. Novembris un decembris bija saspringtākais mēģinājumu laiks. Ar Kristus žēlastību un patiešām svētīgu pagasta atbalstu, kas no sniega atbrīvoja aktieriem ceļu uz Tiņģeres pili, 26. decembra pēcpusdienā pasākumam viss bija sagatavots. Trīs stundas pirms gaidāmās izrādes, kad telpas pārpludināja brīnišķīgs kakao aromāts (izrādē bija paredzēti nēģeri, tāpēc kakao maisījums ar krēmu aktieru sejas un rokas pārvērta melnā krāsā), starp krāsām un raibajiem tērpiem, man izdevās parunāties ar izrādē iesaistītajiem.

 Uz jautājumiem atbild Vizma, kas izrādē tēlo eskimosu.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei?  Patika, ka varu būt kopā ar citiem draudzes locekļiem, ar jauniešiem. Patika, ka pati varu iesaistīties un ka iesaistāmies kopā kā ģimene.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai arī viņi justos līdzdalīgi Jēzus bērna meklēšanā. Lai varbūt tie, kas vēl nav atraduši, varētu padomāt par to, kāpēc būtu vajadzīgs bērns Jēzus, lai varētu izjust mieru un mīlestību Viņu atrodot.

 

Beāte izrādē tēlo afrikāni.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Patika mēģinājumi. Bija ļoti jautri.

Kas tev varētu būt grūtākais šovakar? Neuztraukties. Negribas arī kaut ko sajaukt.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai viņiem būtu jautri, būtu prieks. Lai viņi pēc tam sajustos, ka bija vērts atnākt.

 

Ilze izrādē tēlo ķīnieti.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Patika, ka man lugā ir vieta, kur jāsmejas, pat ja tajā brīdī nemaz negribas to darīt. Man patīk pati ideja, ka vispār izdomāja veidot tādu izrādīti.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Ka Dievs ir ar mums. Lai mazliet sajūt, cik ļoti esam centušies lai pārvērstos par citu tautu pārstāvjiem. Lai redzētu kā no citām tautām nāk pie Dieva.

 

Artis izrādē tēlo afrikāni.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Nezinu, grūti pateikt

Kas bija grūtākais? Iemācīties tekstu.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai viņi būtu priecīgi vērot, kā no piecām dažādām tautām iet pie bērna Jēzus, kāds nu katram ir viņa ceļš.

 

Ernests un Siāra (brālis un māsa) izrādē arī tēlo brāli un māsu, turklāt latviešu tautas pārstāvjus.

Kas jums visvairāk patika gatavojoties izrādei? Patika mēģinājumi, tie bija ļoti jautri.

 Kas bija grūtākais? Iemācīties tekstu.

Ko jūs vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai viņos mostas ticība, cerība, mīlestība, lai ir prieks par izrādi.

 

Baiba izrādē tēlo afrikāni.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Patika pats process – pārģērbties par afrikāni, likt grimu, domāt par to, kā labāk izveidot aksesuārus. Spēlēt īsti nepatīk, nepatīk kāpt uz skatuves.

Kāpēc tad piedalies? Kā vienai no idejas autorēm negribas rādīt sliktu piemēru J

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai sajūt sirsnīgu prieku, mīlestību, lai rodas apjausma par to, kas ir Ziemassvētku galvenais notikums.

Kāda doma tev bija, kā vienai no idejas autorēm, organizējot šo pasākumu? Viena no domām: ka arī mēs, kristieši, mākam būt jautri, esam tādi paši kā citi cilvēki, kuri māk arī caur jokiem uz sevi paskatīties, māk priecāties. Otra no domām – cik būtu labi tāds pasākums kopā gan pagastam, gan draudzei, ka to darām kopā un nedalāmies kādās divās nošķirtās sabiedrībās.  

Ko tavuprāt draudze ir ieguvusi gatavojot šāda veida izrādi? Kopību. Esam vairāk iepazinuši viens otru, atklājuši talantus, kuri iepriekš nebija zināmi.

Kas bija tie jautrākie brīži mēģinājumos? Teksta sajaukšana. Andra (tēlo eskimosu) improvizācijas mēģinājumu laikā.

 

Amanda izrādē tēlo indiāni.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Itin viss. Patika nākt uz mēģinājumiem.

Kas bija grūtākais? Iemācīties tekstu.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē, tava ģimene sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai saprastu, ko vispār darām. Lai saprot izrādes jēgu, kopainu.

 

Dace izrādē tēloja ķīnieti, kaut gan sākumā vēlējās būt afrikānis.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Kopumā viss process. Beigās jau redzēsim rezultātu!

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē, tava ģimene sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai viņiem būtu izpratne par to, kas stāstā galvenais.

 

Andris izrādē tēlo eskimosu.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Patika tas, ka notiek darbība, ka varu piedalīties.

Kas bija grūtākais? Cienījamā vecumā iemācīties tekstu.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai mazliet padomā par to, ko rādām (Andra sejā atplaukst plats smaids J).

Ko tavuprāt draudze ir ieguvusi gatavojot šāda veida izrādi? Visi kopā piedalāmies un neesam vairs katrs par sevi.

 

Laura izrādē arī tēlo eskimosu.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Patika atmosfēra – ļoti atraisīta, jautra. Bija interesanti.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai izrāde izraisa jautājumus. Dažādus jautājumus – par dažādām tautām, kā mēs salīdzinām sevi ar citiem, par to, kas ir bērns Jēzus. Ceru, ka viņiem izrāde patiks un ka mēs neko nesajauksim!

 

Džeina izrādē tēlo indiāni.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Viss.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai viņiem ir humora izjūta un viņi pasmejas par mums.

 

Kristiāna arī izrādē tēlo indiāni.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Patika tas, ka mēģinājumos visiem bija labs garastāvoklis, neviens neprotestēja, ka jāmācās daudz teksta.

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Lai viņiem būtu laba humora izjūta un izrāde liktos interesanta.

 

Ilona izrādē tēlo ķīnieti.

Kas tev visvairāk patika gatavojoties izrādei? Jauniešu aizrautība. Neskatoties uz mācībām, viņi bija gatavi nākt un mēģināt un aktīvi iesaistītes. Īpaši arī tas, ka mums ir reāls bērns, ka Jēzus vietā silītē nebija jāliek lelle, bet bija īsta mamma un īsts mazulis!

Ko tu vēlētos, lai skatītāji zālē sajūt, skatoties jūsu iestudēto izrādi? Izrādē ķīnietim ir teksts: „starp četrām jūrām visi cilvēki ir brāļi”. Vēlētos, lai skatītāji to sajūt, sajūt kopību, vienotību. Jo tikai kopībā tādā mazā vietā kā Tiņģere varam pastāvēt. Patiesība esam unikāli ar to, ka mazajā Tiņģerē ir draudze, kas ir spēks. Vēl es vēlētos, lai skatītāji zālē vērojot izrādi sajūt, ka ir taču Dievs, kas katru mīl, neskatoties uz mūsu vājībām. Gribētos, lai cilvēki spēj noticēt, ka caur Jēzu Kristu dzīve var izmainīties.

Ko tavuprāt pagasts iegūst no šāda kopīgi rīkota pasākuma? Daudz. Pirmkārt jau to, ka Tiņģerē ir dzīvība, ka neskatoties uz puteņiem notiek aktivitāte. Ar sabiedrisko transportu esam apdalīti, praktiski iedzīvotājiem nav iespējas kur aizbraukt un noskatīties kādu koncertu vai teātra izrādi. Nu teātris notiek šeit. Iegūst ar to, ka mēs atkal no jauna redzam, ka bērni, jaunieši ir mūsu bagātība. Pagasta ļaudis ir ieguvēji skatoties, ka izrādi neveido amatierteātra aktieri, bet parasti cilvēki, ar kuriem katrs tiekas ikdienā, tas rosina apziņu, ka mēs katrs varam iesaistīties, dot ko no sevis ne tikai svētkos, bet ikdienā ikkatrā lietā, kas Tiņģerē notiek.

Ko tavuprāt draudze ir ieguvusi gatavojot šāda veida izrādi? Vēl liekāku kopības sajūtu. Mīlestību, ko esam sajutuši viens caur otru, bet kuras avots ir Dievs. Sajūtu, ka katrs esam Dieva instrumenti. Draudze arī sajūt, kā jaunieši iesaistās, kļūst par daļu no draudzes.

Ko tu vēlētos vēl piebilst, redzot šo aktīvo gatavošanās procesu šobrīd?

Redzot šo visu, pat neticas, ka tas notiek šeit, ar mums. Esmu priecīga, ka esmu šeit, Tiņģerē.  No sirds vēlu katram atrast ceļu pie Dieva un saprast, ka bez Viņa mēs neko nevaram izdarīt!

 

Pierakstot visas šis dažādās atbildes manī mostas patiess prieks. Un ir jāsmejas, jo tik komiski pārģērbtus cilvēkus bieži negadās redzēt. Ziemassvētku vēstījumā no Jāņa evaņģēlija ir vārdi (Jāņa 1:9) „Tas bija patiesais gaišums, kas nāca pasaulē, kas apgaismo ikvienu cilvēku.”. Šie vārdi ir par Kristu, kura dzimšanas dienu mēs svinam. Esot skatītāju zāle man bija sajūta, ka gaišums mūs ir apspīdējis. Un šīs gaismas un pāri plūstošās jautrības autors ir Dievs, mūsu Radītājs.  

 

Aija. 

Komentāri (0)  |  2011-01-05 20:08  |  Skatīts: 1549x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ