Ķurbes evaņģēliski luteriskā draudze

Ķurbes evaņģēliski luteriskā draudze

 


Par iesvētībām.


Jautājums: 

ladbien sakiet ludzu iesvetibu nobeiguma,kad iesveta ...man pasai ir 30 gadi man ari ir vajadzigi vecaki,vecvecaki,krustmate lidzi vai var ari pati....paldies jau iepriekss

Atbilde: 

Es saprotu, ka iet runa par iesvētību brīdi. 
Pieaugušam cilvēkam no baznīcas netiek prasīts, lai kāds obligāti būtu klāt iesvētību brīdī, bet ceremonijā drīkst būt klāt ikviens, kas vien to vēlas. 

Komentāri (0)  |  2014-04-22 02:44  |  Skatīts: 11453x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Par mājas vai dzzīvokļa iesvētīšanu.


Jautājums: 
Sveiki! Velejos pajautat vai pastav iespeja ka macitajs ierodas uz dzivokli un to iesveta? Mums ir mazs delins un velamies ,lai augstakie speki mus un it ipasi mazuli pasarga no slikta,jo ir sajuta ka mus biezi medz pemeklet nelaimes.

Adbilde:
Tas ir iespējams un pat vēlams, bet ir svarīgs nosacījums, ka cilvēki paši ir iesvētīti, kristīti un praktizē savas attiecības ar Dievu, Jo Dievs vēlas attiecības ar cilvēku,  Dievs cilvēku mīl. Dievs vēlas būt cilvēka tuvumā, ja pats cilvēks to vēlas. Droši vien, ka jāsāk ar to, ka jāsazinās ar mācītāju, lai varētu izrunāt šos jautājumus. 
...
Komentāri (0)  |  2012-12-11 05:16  |  Skatīts: 2536x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jautājums par baušļiem un gaļas ēšanu.


Jautājums:
Labdien! Vispārpieņemta "dzīves rokasgrāmata" ir Mozus 10 baušļi, kurus viņš sadomāja narkotiku reibumā. Neņemot vērā faktus par sadomāšanu un narkotiku reibumu, kristieši šo baušļus ņem par svētiem. Un piemērs visiem kristiešiem ir mācītāji. Tāpēc vēlējos uzzināt, vai mācītāji pilda divus baušļus - Tev nebūs nogalināt un Tev nebūs zagt. Ņemot vērā diētu. Vai jūs lietojat uzturā dzīvnieku izcelsmes produktus - pienu, gaļu, olas? Bauslis par nogalināšanu ir diezgan precīzs. Un gaļas ēšana ietilpst kategorijā nogalināšana. Tāpat zagšana - jo govs piens ir domāts govs bērnam. Un, ja govis dotu pienu saviem bērniem, tas nenonāktu tetrapakās. Tā pat kā olas ir veids kā vistas vairojas, bet nošķirot vistas no gaiļiem tiek liegta iespēja vairoties. Taču tā pat kā sievietēm ir mēnešreizes, vistām ir neapaugļotas olas. Vistas, protams, tās perētu, jo tas ir instinkts, līdz ar to šo olu atņemšana ir zā
...
Komentāri (2)  |  2012-12-11 04:58  |  Skatīts: 8178x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par krustiņa iesvētīšanu.


Jautājums: Vai es varu nopirkt krustiņu lombardā, nosvētīt un nēsāt?

Atbilde:  Principā jā.
Vienīgi ko katrs saprot zem vārda "nosvētīt". Kaut ko iesvētīt nozīmē to nošķirt Dievam. Ja iesvēta māju, tad tai ir jākalpo Dieva mērķiem, tur dzīvo kristīgi cilvēki, kuri nedara grēkus šajā mājā, jo, ja ir situācija, kad iesvētītu māju pārdod cilvēkiem, kuri smagi grēko šīs mājas telpās, tad šī māja tiek apgānīta. Tas pats notiek ar c ...
Komentāri (1)  |  2012-09-12 07:15  |  Skatīts: 9352x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jautājums par grēku piedošanu!


JAUTĀJUMS: Vai ir iespejams ka Dievs nepiedod kadu greku. Man  si greka del ir  psihalogiskas problemas, es jutos vainiga pat tur kur neesmu vainiga,tas ir sarkstu. liekas ka juku prata.

ATBILDE: Bībelē ir teikts, ja mēs uzticam un atzīstam savus grēkus, tad Dievs piedod visus mūs grēkus, tādēļ, ka Jēzus Kristus tos nolīdzināja mirdams pie Krusta. Un nav tik liela grēka, ko  Jēzus krusts nespētu nolīdzināt. Ir tikai viens greķs par ko Jēzus saka, kas netiks piedots - grēks pret Svēto Garu. 

...
Komentāri (0)  |  2012-05-01 07:27  |  Skatīts: 2889x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jautājums par dzemdībām.


JAUTĀJUMS: Labdien! jautājums ir kā tikt galā ar šaubām par izvēlēto plānotā ķeizara datumu? Kā zināt vai nav par ātru? Kā rast mieru sirdī?

ATBILDE: Ja ārsti ir noteikuši, ka ir nepieciešams ķeizargrieziens, tad arī ārsti ir tie, kas uzņemas atbildību par datumu, Šobrīd ir pieejamas dažādas metodes diagnostikai, kas nosaka, ka ar bērniņu viss ir kārtībā. Es ieteiktu lūgt, lai Dievs dod mieru un prieku.Dievs ir tas, kas ļāva bērniņam ienākt jūsu ģimenē, Bībele skaidri raksta, ka Viņš rūpējas par bērniņu mātes miesās, Viņam arī vajag uzticēt visas bailes un šaubas, tās vienkārši izsakot saviem vārdiem lūgšanā. No Dieva iespējams sadziedrēt arī atbildi uz lūgšanām - dažreiz  Viņš atbild ar atziņu un mieru, kas ienāk sirdī, citreiz Dievs atbildi var dot caur cilvēka domām, citreiz Dievs lieto citus cilvēkus, lai atbildētu un stiprinātu, citreiz atbildi saņemam Bībelē. Jēzus mūs mācīja lūgt ar "Mūsu Tēvs " lūgšanas vārdiem, kur arī mēs lūdzam, lai Viņa brīnišķīgais un labais prāts notiek gan debesīs, gan arī pie mums, uz zemes, arī pie mātes un bērniņa. 
...
Komentāri (0)  |  2012-04-26 22:25  |  Skatīts: 3980x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jautājums par pagānu tradīciju pārņemšanu kristietībā.


JAUTĀJUMS: Labdien! Sakiet lūdzu kapēc Rezeknes Māras pieminekļa rokās ir redzams krusts? Un tas nav Māras krusts, bet gan kristiešu. Māra taču ir senlatviešu pagānu dievība.Un ne tikai latviešu. Šī dievīva ir sastopama arī senslāvu mitoloģijā. Un šī te doma ka Māra ir  kristiešu Marijas kulta personifikācija ir ļoti mazticama un netaisnīga. Tad kā senlatviešu un senslāvu dievība pēkšņī pārvērtās kristietē? Un tas nav vienīgais gadījums, kad baznīca ir paņēmusi zem sevis dažadus mitoloģiskus tēlus un pat paražas.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-26 22:15  |  Skatīts: 1176x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jautājums par Dieva Trīsvienību un Jēzus dievišķību


JAUTĀJUMS: Labdien!...Sakiet lūdzu kur bībelē var atrast  kaut ko par trīsvienību.Šeit es domāju kur par to saka pats Jēzus.Un vēl..sakiet kur Jēzus runā par sevi kā par Dievu?..Paldies.

 ATBILDE: Vārds Trīsvienība Bībelē nav minēts, bet pats Jēzus, kur runā par Trīsvienību ir vairāki panti, lūk viens no tiem. 
Jņ 15:26  Kad nu nāks Aizstāvis, ko Es jums sūtīšu no Tēva, Patiesības Gars, kas iziet no Tēva, Tas dos liecību par Mani.

...
Komentāri (0)  |  2011-12-20 05:17  |  Skatīts: 5534x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Anonīms jautājums par krustiņa nēsāšanu.


Jautājums: Vai pieaudzis cilvēks, kurš nav kristīts un Dievam netic, drīkst nēsāt kaklā krustiņu?Ja drīkst,tad kādu?

Atbilde: Viss ir atkarīgs no tā kādēļ šis cilvēks vēlas krustiņu nēsāt.

1. Ja cilvēks to dara tādēļ, ka tic, ka caur krustu Jēzus dod grēku piedošanu un mūžīgo dzīvību, tad nekas viņu arī nekavē noorganizēt sev kristības.
2. Ja cilvēks to izvēlas kā skaistuma rotu, tad krustā nekas skaists nav, jo tas ir nāves soda rīks, tikpat labi krusta vietā var būt giljotīna vai karātavas miniatūra formā.
...
Komentāri (0)  |  2011-12-19 19:13  |  Skatīts: 5591x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jautājums: kur ir iespejams atrast kādu, lūgšanu par ģimeni?


Atbilde

Ir ļoti laba grāmata: Jozefs Imbergs "Lugsim Dievu" tā ir rokas grāmata ģimenes lūgšanām. Vai arī grāmatiņa, kas saucas  "Lūgsim kopā ar Luteru", šajā grāmatā ir ļoti dziļas lūgšanas kā arī lūgšanas, ko var lkūgt ar ģimeni Iespējams, ka tās var dabūt arī draudzes bibliotekā.  

Mēs Tev pateicamies, Dievs, visžēlīgais Tēvs, par Tavu svētību mums. Visas labās dāvanas nāk no augšienes, un tā Tu esi devis mums veselību, turību un laimi. Neveiksmēs, kas mums bijušas, Tu esi mums brīnišķīgi palīdzējis. Atcerēdamies, ko Tu es mums devis savā žēlsirdībā, mēs lūdzam Tevi: palīdzi mums, vadi un svētī mūs arī turpmāk. Palīdzi mums neaizmirst, ka mūsu laulība un mūsu mājas ir dāvana - nevien mums pašiem, bet mūsu bērniem, mūsu tuvajiem un mīļajiem un visiem tiem, kurus Tu mums esi devis, lai tos mīlētu un tiem kalpotu. Viss pieder Tev, tāpēc ļauj, lai tas kalpo Tavam svētajam nolūkam, šinī un nākamajā pasaulē. Palīdzi mums arī, Kungs, palikt patiesā kristīgā ticībā un pilnīgā mīlestībā, un savstarpējā mierā, ka mēs varam dzīvot pēc Tavas svētās gribas. Mēs Tevi lūdzam Jēzus Kristus, mūsu Kunga, Vārdā. Amen, 
...
Komentāri (2)  |  2011-03-02 08:37  |  Skatīts: 8474x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.