Jautājums par baušļiem un gaļas ēšanu.

Jautājums:
Labdien! Vispārpieņemta "dzīves rokasgrāmata" ir Mozus 10 baušļi, kurus viņš sadomāja narkotiku reibumā. Neņemot vērā faktus par sadomāšanu un narkotiku reibumu, kristieši šo baušļus ņem par svētiem. Un piemērs visiem kristiešiem ir mācītāji. Tāpēc vēlējos uzzināt, vai mācītāji pilda divus baušļus - Tev nebūs nogalināt un Tev nebūs zagt. Ņemot vērā diētu. Vai jūs lietojat uzturā dzīvnieku izcelsmes produktus - pienu, gaļu, olas? Bauslis par nogalināšanu ir diezgan precīzs. Un gaļas ēšana ietilpst kategorijā nogalināšana. Tāpat zagšana - jo govs piens ir domāts govs bērnam. Un, ja govis dotu pienu saviem bērniem, tas nenonāktu tetrapakās. Tā pat kā olas ir veids kā vistas vairojas, bet nošķirot vistas no gaiļiem tiek liegta iespēja vairoties. Taču tā pat kā sievietēm ir mēnešreizes, vistām ir neapaugļotas olas. Vistas, protams, tās perētu, jo tas ir instinkts, līdz ar to šo olu atņemšana ir zā
dzība. Paldies.

Atbilde:
Šis jautājums sevī ietver ļoti daudz, ko grūti ir īsi atbildēt. Nezinu no kādiem avotiem nāk tas, ka Mozus lietoja narkotikas, Bet, sākotnēji ir jāvienojas par to, ka galvenais un pamata kristīgās ticības avots, definētāja ir Bībele. Un Bībele neaizliedz  nedz ēst
 gaļu, nedz olas, nedz dzert pienu. Un to darot mēs nepārkāpjam nedz bausli: "Tev nebūs nogalināt", nedz bausli "Tev nebūs zagt".

Šie ir vārdi, ko Dievs saka Noam pēc grēku plūdiem.

1Moz 9:3-6
3 Viss, kas vien kust un kam ir dzīvība, lai jums ir par barību. Es jums to visu nododu, tāpat kā zaļos augus, lai tie jums noder barībai.
4 Vienīgi miesu tās dzīvībā, tās asinīs, jums nebūs ēst.
5 Bet par jūsu asinīm, jūsu dzīvību, Es prasīšu atbildību: no ikviena zvēra Es to prasīšu un no katra cilvēka, no ikviena jūsu vidū Es to prasīšu; cilvēka dzīvību Es atprasīšu.
6 Kas izlej cilvēka asinis, tā asinis caur cilvēkiem tiks izlietas, jo pēc Dieva tēla Viņš cilvēku ir radījis.

Komentāri (2)  |  2012-12-11 04:58  |  Skatīts: 8173x         Ieteikt draugiem       TweetMe
X* - 2014-10-01 17:50
"Neposti Dieva darbu ēdiena dēļ! Viss gan ir šķīsts par sevi, bet cilvēkam, kas ēzdams apgrēcinājas, tas ir par ļaunu. Tāpēc ir labāk neēst gaļu un nedzert vīnu, nedz arī ko citu darīt, kas brāli apgrēcina." (Pāvila vēstule romiešiem 14:20-21)

XX* - 2014-10-01 17:52
Jesaja. 22. nodaļa.

«Gan Dievs, Tas Kungs Cebaots, jūs stingri aicināja tanī laikā raudāt un sērot, nodzīt matus un apvilkt sēru drēbes, bet redzi, valdīja prieks un līksmība, notika vēršu un avju kaušana, gaļas ēšana un vīna dzeršana: „Ēdīsim un dzersim, jo rīt mums jāmirst!“
Tādēļ Tas Kungs Cebaots vairākkārt ir darījis zināmu manām ausīm: „Tiešām, šis noziegums jums netiks piedots, kamēr jūs mirsit!“ To sacījis Dievs, Tas Kungs Cebaots.»

Jesaja. 66 nodaļa.

«Kas nokauj vērsi, līdzīgs tam, kas cilvēku nokauj; kas upurē jēru, līdzīgs tam, kas lauž sprandu arī sunim; kas upurē ēdamu upuri, līdzīgs tam, kas upurē arī cūkas asinis; kas vīraku kvēpina kā piemiņas upuri, līdzīgs tam, kas cildina arī elkus. Kā šie izvēlējušies paši savus ceļus un viņu dvēselei labpatīk šādas viņu pašu nelietības, tā arī Es tiem izraudzīšos mokas un likšu pārdzīvot briesmas kā atmaksu par viņu ļaunajiem darbiem, jo neviens Man neatbildēja, kad Es saucu, un neviens neklausījās, kad Es runāju, bet viņi darīja to, kas ļauns Manās acīs, un izvēlējās to, kas Man nepatīk.»