Jautājums par pagānu tradīciju pārņemšanu kristietībā.

JAUTĀJUMS: Labdien! Sakiet lūdzu kapēc Rezeknes Māras pieminekļa rokās ir redzams krusts? Un tas nav Māras krusts, bet gan kristiešu. Māra taču ir senlatviešu pagānu dievība.Un ne tikai latviešu. Šī dievīva ir sastopama arī senslāvu mitoloģijā. Un šī te doma ka Māra ir  kristiešu Marijas kulta personifikācija ir ļoti mazticama un netaisnīga. Tad kā senlatviešu un senslāvu dievība pēkšņī pārvērtās kristietē? Un tas nav vienīgais gadījums, kad baznīca ir paņēmusi zem sevis dažadus mitoloģiskus tēlus un pat paražas.

ATBILDE: Cik es saprotu, ka jautājums ir, kādēļ kristieši ir piesavinājušies pagānu mitoloģiskos tēlus un parašas. Pēc manām domām baznīcai to nevajadzētu darīt, jo kristīgai ticībai nav nekā kopīga ar pagānu kultiem un dievekļiem. Tas, kādēļ tā ir noticis ir jāpēta baznīcas vēsture. Kādā vēsturiskā posmā, kad tauta pievērsās ticībai, baznīca ir centusies parādīt to, ka "ja tev ir bijusi Māra, tad lūk Bībelē ir Marija", lai cilvēkam nepaliktu tukša vieta viņa tradīcijā.

Bet pēc manām domām tā nav laba prakse, jo Bībele skaidri rāda, ka Trīsvienīgajam Dievam nav nekā kopēja ar elkiem un arī kristiešiem no tiem ir jānošķiras.

2Kor 6:14-18

Nevelciet svešu jūgu kopā ar neticīgiem. Jo kāda daļa ir taisnībai ar netaisnību? Kas ir gaismai kopējs ar tumsību? Kā Kristus savienojams ar Beliaru, vai ir kāda daļa ticīgajam ar neticīgo?16 Kas kopējs ir Dieva namam ar elkiem? Jo jūs esat dzīvā Dieva nams, kā Dievs ir sacījis: Es viņos gribu mājot un viņu starpā staigāt, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mani ļaudis. Tāpēc aizeita no viņu vidus un nošķirieties no tiem, saka Tas Kungs, un neaiztieciet neko, kas ir nešķīsts, tad Es jūs pieņemšu. Tad Es būšu jums par Tēvu, un jūs būsit Man par dēliem un meitām, saka Tas Kungs, Visuvaldītājs.

Komentāri (0)  |  2012-04-26 22:15  |  Skatīts: 1172x         Ieteikt draugiem       TweetMe