Pūņās un Tiņģerē klausījās par mīlestību.

Pavasaris ir mīlestības laiks. Sniegs jau gandrīz nokusis, putni atgriezušies no siltām zemēm un dabā sākusies rosība. Kaut kas kņudina arī cilvēku pakrūtēs, gribas smaidīt vairāk, priecāties un tvert labo.

Šādus jaukus mirkļus 1.aprīļa vakarā baudīja Pūņu un pēc pāris stundām arī Tiņģeres iedzīvotāji. Abās vietās koncertu sniedza Valdemārpils vidusskolas skolēnu koris un netradicionālās mūzikas orķestris. Un tas nebija nekāds joks, kā būtu piederējies 1.aprīlim. Ar lielu lepnumu par savu skolu un tās audzēkņiem un pedagogiem Valdemārpils vidusskolas direktors Andris Dzenis pieteica koncerta programmu, kurā koris dziedāja tautas dziesmas un latviešu komponistu dziesmas. Ar kādu sirsnību un mīlestību izskanēja M. Brauna „Saule, pērkons, Daugava”! Kāda enerģija un mīlestība bija jūtama orķestra izpildītajā fragmentā no E. Loida Vēbera mūzikla „Operas spoks”! Tiņģeres pilī šis skaņdarbs skanēja jo īpaši cēli. Klausītājiem bija iespēja baudīt arī pašu orķestra dalībnieku radītu skaņdarbu, kas vēl vairāk apliecina jauniešu talantu un mīlestību uz mūziku.

Par nedaudz savādāku mīlestību runāja 2.aprīļa pasākumā Tiņģeres saieta namā Gita Vadone, kuras rokdarbus varēja aplūkot Īves bibliotēkas izstāžu telpā visu marta mēnesi. Darbu autore dalījās pieredzē par darbu rašanās pirmsākumiem un stāstīja par iespēju padarīt krāsaināku savas ģimenes dzīvi un arī papildināt ģimenes budžetu. Tika runāts arī par mīlestību, kuru dāvā Dievs, katru cilvēku izredzēdams, par vecāku mīlestību uz bērniem un līdzcilvēku mīlestību un attieksmi, īpaši atzīmējot, ka sējot mīlestību, saņemam to pašu atpakaļ. Gita uzteica Tiņģeres čaklās rokdarbnieces, kuru čību izstāde apskatāma Talsu centrā, vienlaikus mudinot uzdāvināt čību pāri kādam skaļākam skrējējam daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā. Kopīgi noskatījāmies arī Gitas līdzpaņemto Somijas kristiešu veidoto filmu „Gita. 15 gadus pēc”, kas vēlreiz apliecināja un līdz asarām aizkustināja ar liecību, ka Dievs mūs mīl un ja vēl iemācāmies cilvēkam noticēt, tad varam kāda cilvēka dzīvi ļoti krasi izmainīt uz labu.

Sestdienas vakarā tēma par mīlestību tika skatīta un klausīta Pūņu tautas namā, kur Ķurbes ev.lut.draudzes Pūņu kopa sadarbībā ar Talsu jauniešiem bija organizējusi pasākumu „Mīlestība”. Klausoties Mareka un Aijas Ignatu dziesmās, vakara īpašās viešņas Elīnas Mierkalnes liecībās, dzejā un dziesmās, kā arī skatoties Pūņu un Talsu jauniešu uzvedumu, ikviens vakara dalībnieks varēja pārdomāt savu pieredzi, savu stāstu par tikšanos ar Dievu, par mīlestību, ko Viņš sniedz tik bagātīgi svētīdams katru, kas Viņu uzklausa. Arī mazākie klausītāji varēja klausīties Bībeles lasījumos un baudīt priekšnesumus, lai pēc tam ietu kopīgās rotaļās. Emocijām piepildītā gaisotnē katrs pasākuma apmeklētājs paņēma pa kripatiņai mīlestības, ko tovakar saņēmām no viesiem un vadītājiem un mājup jau devāmies bagātāki, skaidri apzinoties, ka Mīlestība ir visspēcīgākā un patiesākā no visām emocijām.

I. Znotiņa

Komentāri (0)  |  2011-04-09 03:42  |  Skatīts: 1090x         Ieteikt draugiem       TweetMe